Obniżona cena! winka nalewki i inne smakowitosci Powiększ

Winka, nalewki i inne smakowitości

01001437

Autor: Zbigniew Ogrodnik

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

-28%

Cena katalogowa:

29,90 zł

Nasza cena:

21,53 zł

Najnowsze badania dowodzą, że terapeutyczny kieliszek dobrego wina czy zdrowej nalewki uwzględniony w diecie, wpływa pozytywnie na poziom dobrego cholesterolu i zdrowe serce. A dzięki swoim antyskrzepowym właściwościom zmniejsza również ryzyko zatorów. Wino ułatwia trawienie, no i poprawia nastrój, czyli działa antystresowo. Dzięki sprawdzonym przepisom i recepturom, zioła i owoce nadadzą niezwykły koloryt, wspaniały aromat i niezapomniany smak domowym nalewkom tradycyjnym i winom. Twoja orzechówka, malinówka czy piołunówka staną się nie tylko podstawą spiżarni czy potraw w kuchni, ale również domowej apteczki. Ponieważ jak mawiał Pawlak, sympatyczny bohater filmu „Sami swoi” – dobra nalewka w każdej domowej spiżarce być powinna – dla zdrowotności!

 

EAN9788373772151
ISBN978-83-7377-215-1
Rok wydania2006
Numer wydaniaII
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron240
Oprawamiękka

Opinie

Oceń 
2015-08-31

Coś dla domorosłych producentów nalewek

Wow - nie wiedziałam że i ze słonecznika da się wyprodukować winko! Świetna pozycja

  Oceń 
  2008-08-26

  Książek traktujących o wyrobie nalewek, wina itd. jest wiele, lecz naprawdę wartościowych mało.Ta właśnie jest wyjątkowa. Zawiera konkretne, czytelne przepisy co i jak się robi. Duży plus właśnie za to. Lektura obowiązkowa dla każdego

  • 0 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
  Oceń 
  2007-12-10

  "Winka, nalewki i inne smakowitości"... już sam tytuł sprawia, że smakoszom lubiącym degustować płynne domowe specjały, kapie ślinka na myśl o kuszącej zawartości tej oto niepozornej książeczki. Wystarczy także jeden rzut oka na apetyczną okładkę, żeby nabrać ochoty na bliższe zaznajomienie się z jej treścią. Aby nie odnieść wrażenia, że książka ta to zachęta do popadania w alkoholizm, dodam, że najlepiej sklasyfikować ją można jako zbiór przepisów na rozmaite trunki, mniej lub bardziej wymyślne, ale możliwe do sporządzenia w warunkach domowych. Innymi słowy: taka niemal kulinarna wersja podręcznika typu "zrób to sam".

  Na wstępie autor raczy czytelnika krótkim rysem historycznym kultury spożywania alkoholu oraz kilkoma wskazówkami odnośnie jego samodzielnej produkcji. Nie brakuje także humorystycznych ciekawostek czy rubasznych cytatów literackich. Natomiast najważniejsza treść książki posortowana została w rozdziały tematyczne wg niezbędnych ingrendiencji używanych w przepisie, w zależności czy bedą to owoce leśne, jaja czy nawet kwiaty(!). Każdy przepis, z kolei, to swoista instrukcja obsługi, mówiąca czego ile wsypać, co wymieszać, co odsączyć a co zagotować. Czyli: konkretnie, prosto i treściwie. I jest to niewąptliwy plus,gdyż w książkach kucharskich raczej nie oczekujemy wysublimowanego poetyckiego języka, a raczej trafnych i cennych wskazówek.

  Zawiedzie się jednak ten, kto oczekuje, iż jest to pozycja w stylu "poradnika młodego bimbrownika", jako że większość przepisów wymaga dostarczenia wysokoprocentowego alkoholu jako jednego z głównych składników. Wyjątki znajdziemy w rozdziale "Ze zboża", w którym, jak łatwo sie domyślić, znajdują się instrukcje do domowej produkcji alkoholu z jęczmienia czy kukurydzy.

  Znajdziemy tu natomiast całe mnóstwo przepisów na nalewki, likiery i wina, a nawet nieco bardziej wyrafinowane trunki typu rum, gin czy whiskey. Wystarczy odrobina chęci oraz pracy własnej i możemy mile zaskoczyć gości częstując ich napitkami własnego wyrobu.

  Ogólnie rzecz ujmując, książka pana Ogrodnika będzie przydatną pozycją w każdej kuchni, która nie stroni od eksperymentów kulinarnych, tudzież gorzelniczych. Z powodzeniem może też stanowić rubaszny, acz inspirujący prezent dla każdego smakosza win badź innych trunków.

  • 0 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.

  + więcej opini - mniej opini

  Napisz opinię

  Napisz opinię
  Winka, nalewki i inne smakowitości

  Winka, nalewki i inne smakowitości

  Dzięki tej książce dowiesz się jak zrobić dobrą i zdrową nalewkę, która w każdej domowej spiżarce być powinna.