Obniżona cena! Z daleka od mleka. Cała prawda o szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów Powiększ

Z daleka od mleka. Cała prawda o szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów

010011052

Autor: Bożena Przyjemska

Wydawnictwo Vital

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

-28%

Cena katalogowa:

34,30 zł

Nasza cena:

24,70 zł

Jeżeli pijesz mleko zwierzęce, powinieneś zapoznać się z tą publikacją. Dzięki temu będziesz mógł świadomie decydować o swoim zdrowiu. Zdobędziesz pełny obraz tego, jak mleko krowie działa na organizm człowieka. Książka „Z daleka od mleka”, polecana przez dr Ewę Dąbrowską, autorkę popularnej diety owocowo-warzywnej, zdradza negatywny wpływ tego napoju na nasze zdrowie. Bożena Przyjemska opisuje uzależniające działanie mleka, które wynika z zawieranych przez nie kazomorfin o działaniu zbliżonym do narkotyków. Do tego podkreśla, że wcale nie odgrywa ono znaczącej roli w zapobieganiu osteoporozie. Wręcz przeciwnie, jej zdaniem wpływa na degenerację tkanki kostnej, czemu może zapobiec terapia magnezem, witaminą K i D3.

Książka powinna zainteresować osoby stykające się z problemem autyzmu, chorób serca i układu krążenia oraz obawiające się występowania nowotworu. Autorka opisuje, jaki wpływ na ich rozwój i przebieg ma spożywanie mleka oraz jego przetworów. Podaje też, że konsumowanie takich produktów jest połączone z występowaniem chorób autoimmunologicznych (stwardnienie rozsiane, choroba Leśniowskiego-Crohna, RZS, celiakia) oraz chorób układu nerwowego (depresja, schizofrenia, psychoza maniakalno-depresyjna, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona). Ciekawostką jest też powiązanie mleka i chorób wieku dziecięcego oraz niemowlęcego: kolek, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaparć, astmy oskrzelowej, zapalenia uszu, a nawet nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt.

Jeżeli zdecydujesz się odstawić mleko krowie, z pewnością chętnie skorzystasz z podanych przez autorkę przepisów na mleko roślinne, dania obiadowe, chleby oraz słodkie wypieki z diety bezmlecznej.

BĄDŹ ŚWIADOMY, WYBIERZ ZDROWIE!
EAN9788364278860
ISBN978-83-64278-86-0
Rok wydania2015
Numer wydania1
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron240
Oprawamiękka

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2016-01-15

Książka godna polecenia

Problem ze współczesnym mlekiem jest taki, że nie zawiera ono nic wartościowego. Brak w nim jakichkolwiek witamin, minerałów, enzymów czy dobrych bakterii. Wszystkie cenne składniki są zabijane podczas pasteryzacji i homogenizacji. To właśnie przyczynia się do występowania tak wielu chorób, o których pisze autorka. Po przeczytaniu tej publikacji utwierdziłam się w przekonaniu, że mleko i nabiał to nic dobrego i wyeliminowałam go ze swojej diety już 2 tygodnie temu. To było bardzo dobre posunięcie, bo dolegliwość, która mi doskwierała od dłuższego czasu zniknęła. Wzdęcia, które tak mocno mi wcześniej dokuczały, ustąpiły. Rewelacja :)

 • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2015-11-16

Wiedza a życie

Bardzo ładny poradnik dla osób z alergią i nielolerancją na białka mleka jednak nie obawiajcie się wszyscy, że mleko wam szkodzi to sprawdźcie u dietetyka poza tym sam piję mleko od zawsze podkreślam zawsze i po osiągnięciu dojrzałości rzadko chorowałem teraz od trzech lat nic mi nie jest i piję co najmniej litr mleka dziennie pozdrawiam autorkę i odsyłam do wiedzy akademickiej na temat systemu immunilogicznego oraz mechanizmów jego działania z naciskiem na działanie grasicy w okresie od 1 do 12 roku życia.


  + więcej opini - mniej opini

  Napisz opinię

  Napisz opinię
  Z daleka od mleka. Cała prawda o szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów

  Z daleka od mleka. Cała prawda o szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów

  Książka o możliwym negatywnym wpływie picia mleka na ludzki organizm.