Zielony eliksir życia Powiększ

Zielony eliksir życia

01555025

Autor: Victoria Boutenko

Wydawnictwo Vital

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie


Cena katalogowa:

34,30 zł

Nasza cena:

27,90 zł

Zielone szejki to prawdziwa „bomba” witaminowa. Przygotowuje się je na bazie liściastych warzyw z dodatkiem owoców. Są smaczne i niezwykle odżywcze dla ludzi w każdym wieku. Zawierają dużo błonnika oraz kwasy tłuszczowe omega-3.
Autorka to propagatorka surowej żywności i specjalistka od zielonych koktajli. W książce przedstawia sposób na zdrowe odżywianie, nie rezygnując jednocześnie ze smaku potraw i swojego stylu życia. Promuje picie roślinnych szejków, które dostarczają organizmowi potężnej dawki chlorofilu, witamin, minerałów, enzymów i antyoksydantów.
Ponadto zawarte w publikacji historie osób pijących te odżywcze napoje oraz dodatkowe przepisy staną się źródłem Twojej inspiracji do samodzielnego ich komponowania. Wykorzystaj ten prawdziwy cud natury.
EAN 9788364278396
ISBN 978-83-7377-574-9
Rok wydania 2014
Numer wydania 3
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 248
Oprawa miękka

Opinie

Oceń 
2013-04-24

Przyznam, że jako wegetarianka mogę z całą szczerością powiedzieć, że informacje w tej książce są naprawdę dużo warte. Sama dowiedziałam się wielu rzeczy, których nie wiedziałam! Przykładowo: czy wiecie, że 0,5 kg jarmużu zawiera więcej białka niż jego zalecane dzienne spożycie przez człowieka? Jak widać, wcale nie trzeba jeść mięsa by dostarczać organizmowi potrzebnych składników odżywczych - za to samym mięsem by się nie dało żyć! Autorka przekazuje nam potrzebne informacje o "surowej diecie": zastosowaniu, co ona daje, jakie są jej plusy i minusy. Pisze też, że jej zastosowanie pomaga odzyskać dobrą formę i zdrowie, a także coś, na co jestem 'uczulona' i nie rozumiem osób, które stosuję tę metodę. Chodzi tutaj o diety głodówki, czy dietę baletnicy po których efekt 'jojo' jest bardzo duży, a sam organizm jest podniszczony - a i tak się po niej nie schudnie. Tak więc, choć chwilowa surowa dieta jest dobrym rozwiązaniem, zdecydowanie lepszym niż diety głodówki. Na końcu książki możemy zobaczyć przepisy na zielone eliksiry. Niestety my, jako osoby mieszkające w Polsce, mamy pewien spory problem... A mianowicie, część roślin u nas rzadko się spotyka. Takimi roślinami są: jarmuż, mango, kokosa biała, awokado, papryka jalapeno. Z pewnością każdą z tych rzeczy da się dostać, jedna nie są to typowe rzeczy widziane na ryneczku ;) Ta książka jest o tyle ciekawa, że w prostych tabelach (które zrozumie przeciętny człowiek) przedstawione są zawartości składników odżywczych w roślinie i tych, które potrzebuje człowiek by zdrowo żyć. Sama książka nie jest napisana w specjalistyczny sposób, choć niektóre wyrażenia mogą być dla nas nowością. Są także 'wywiady' z osobami, które zaczęły stosować ową dietę i powiem, że duża większość odpowiedziała, że ta dieta ma pozytywny stosunek na ich życie, a także, że takowe zielone eliksiry są smaczne. Czemu więc nie spróbować takiej diety? Może na początek nie róbmy wielkiego skoku, ale zaczynając od jednej szklanki eliksiru na śniadanie? Mam zamiar się przekonać, czy "surowa dieta" jest taka pozytywna, jak opisują ją te osoby! :)
Książkę polecam szczególnie osobom, które mają problemu zdrowotne, ale także tym które są ciekawe innej diety niż dotychczas. Jeśli więc macie ochotę na zmianę jadłospisu - śmiało sięgajcie po "Zielony eliksir życia"! :)

Pełna recenzja na blogu: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/04/recenzja-ksiazki-zielony-eliksir-zycia.html

Oceń 
2013-04-05

Ta książka jest pełna informacji o tym jak do swojego sposobu odżywiania włączyć większą ilość warzyw i owoców bez konieczności jedzenia sałatek każdego dnia. Autorka – pionierka witarianizmu pokazuje, jak tworzyć "zielone" koktajle, które zawierają słodki smak owoców i dostarczają dla organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Publikacja informuje również jak spożywanie zielonych części roślin wpływa na kwasowość organizmu i jak wspaniale redukuje uciążliwe dolegliwości poprawiając ogólny stan naszego zdrowia. Niesamowite historie osób pijących zielone napoje zapewniają nas, że zdecydowanie są one eliksirem życia, młodości i długowieczności.


+ więcej opini - mniej opini

Napisz opinię

Napisz opinię

Zielony eliksir życia

Zielony eliksir życia

Ta książka przedstawia sposób na zdrowe odżywianie, nie rezygnując jednocześnie ze smaku potraw i swojego stylu życia.

Brak tej pozycji na stanie.

Specjalnie dla Ciebie proponujemy: