Mumio. Sekrety górskiego balsamu Powiększ

Mumio. Sekrety górskiego balsamu

01051393

Autor: Nieumywakin Iwan

HARTIGRAMA

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


Cena katalogowa:

22,00 zł

Nasza cena:

15,84 zł

Od starożytności zapiski wspominały o tajemniczej smolistej substancji, która wyciekała ze szczelin skalnych w wysokich górach w wielu miejscach świata. Przypisywano jej niesamowite wprost właściwości zdrowotne. Pisała o niej większość starożytnych lekarzy, którzy położyli podwaliny pod rozwój medycyny. Począwszy od dawnych tybetańskich zapisków, przez związane z farmacją wzmianki Arystotelesa, aż do traktatów Awicenny podkreślano wszechstronność tego środka.

Czym jest ta obecna pod wieloma nazwami substancja? Środek ten nazywany był górskim woskiem, balsamem góry, krwią góry, smołą górską, potem skały. Występuje też u nas często pod nazwą Shilajit. Jakie jest jej pochodzenie i skład? Co mówi o niej współczesna nauka?

Po przeczytaniu tej książki będziesz wiedział więcej o składzie i tajemniczym pochodzeniu mumio. Poznasz również niechlubny, związany z Egiptem, rozdział tej opowieści. Lecz przede wszystkim książka ta stanowi źródło wielu przepisów wykorzystania mumio w profilaktyce i leczeniu mnóstwa przypadłości.

Iwan Nieumywakin opowiada o używaniu mumio w lecznictwie ludowym od najdawniejszych czasów oraz przedstawia historię radzieckich badań nad tym zagadkowym, lecz coraz bardziej popularnym środkiem.
EAN 9788362185276
ISBN 978-83-62185-27-6
Rok wydania 2018
Numer wydania 1
Format 14 x 20 cm
Ilość stron 120
Oprawa miękka

Polecamy również

Napisz opinię

Mumio. Sekrety górskiego balsamu

Mumio. Sekrety górskiego balsamu