Nasiona CHIA - szałwia hiszpańska (250g) Intenson

23209258

Intenson

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


Nasza cena:

6,00 zł

CHIA (salvia hispanica) pochodzi z Ameryki Południowej. Jest to niewielka roślinka, której nasiona mają niebywałe właściwości. Aztekowie zaliczali CHIA do pięciu najważniejszych pokarmów, gdyż były pomocne w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz bystrości umysłu. Spożycie zaledwie 1 łyżeczki na dzień pozwalało maszerować 24 godziny bez przerwy.

Nasiona CHIA stanowią obfite źródło kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 w optymalnych proporcjach. Olej z nasion CHIA zawiera 30% kwasów omega-3 oraz 40% kwasów omega-6. Długołańcuchowe nienasycone trójglicerydy (ang. LCT) w odpowiedniej proporcji, zmniejszają złogi cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych.

Nasiona CHIA to również bogate źródło witamin, minerałów i przeciwutleniaczy (E, B1, B3, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk i niacyna). Charakteryzują się również wysoką zawartością łatwo przyswajalnego białka (ok. 20%), głównie rozpuszczalnego w wodzie, o wysokiej masie cząsteczkowej.

Nasiona mają również dużą zawartość błonnika (ok. 25%), który działa korzystnie na układ trawienny. Pomagają w lepszym wchłanianiu się pokarmów i polecane są dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością, dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dzieci i nastolatków podczas wzrostu. Polecane są diabetykom ponieważ spowalniają wchłanianie cukrów i pomagają regulować ich poziom we krwi.

Sposób użycia : 1 raz dziennie dodawać 1½ łyżeczki(najlepiej uprzednio namoczone w mleku lub wodzie) do ulubionej potrawy lub napoju (starannie wymieszać). Można używać je w stanie zmielonym lub jako całe ziarna. Nasiona w połączeniu z woda tworzą żel (podobnie jak siemię lniane).

Masa neto : 250g

Składniki : 100 % nasion chia

EAN 0

Napisz opinię

Nasiona CHIA - szałwia hiszpańska (250g) Intenson

Nasiona CHIA - szałwia hiszpańska (250g) Intenson

Nasiona CHIA - szałwia hiszpańska 250g, to bogate źródło witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.