Ksylitol w saszetkach 50x5 g (250 g) AKA Powiększ

Ksylitol w saszetkach 50x5 g (250 g) AKA

23246001

AKA

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  14,30 zł

  Ksylitol w saszetkach 5g!

  Doskonale zastępuje sacharozę, pozbawiony jest przy tym wad tradycyjnego cukru.

  Ksylitol jest tak zwanym alkoholem cukrowym, uzyskiwanym najczęściej z drzewa brzozy.  W jego  cząsteczce jest 5 atomów węgla. W przeciwieństwie do cukrów 6-cio i  12-sto węglowych takich  jak: glukoza, fruktoza, sacharoza i laktoza nie fermentuje w przewodzie pokarmowym .

  Ksylitol jest powoli przetwarzany w  organizmie z minimalnym udziałem insuliny, wskutek  czego posiada ponad  14-krotnie niższy indeks glikemiczny od cukru. Zawiera prawie 2-razy mniej  kalorii niż cukier! Ksylitol może zastąpić cukier do  przyrządzania  różnych produktów kulinarnych. Ksylitol redukuje płytkę nazębną, pomaga utrzymać mineralizację zębów, powoduje zmniejszenie odpowiedzi glikemicznej po posiłku.  Zalecany jest w diecie diabetyków, u osób z zakłóconą tolerancją glukozy, insulinoopornością. dla cukrzyków, chorych na grzybicę, dbających o zęby i dziąsła, dla "puszystych", chorych na osteoporozę, mukowiscydozę, choroby laryngologiczne.

  W przyrodzie ksylitol jest szeroko rozpowszechniony, choć występuje w małych  ilościach.  Można go znaleźć w niektórych owocach, jagodach, grzybach,  warzywach, twardym drewnie  (szczególnie brzozowym - Finowie nazywają go stąd  "brzozowym cukrem") i kolbach kukurydzy.

  Przez organizm  ludzki ksylitol jest powoli stopniowo przyswajany, osiągając wartość   kaloryczną niższą o 40% niż inne węglowodany. Z tych względów daje on w  efekcie istotnie  zmniejszone: wzrost poziomu glukozy we krwi. Odkryty w 1891 roku stosowany jest  ksylitol od  lat 60-tych XX wieku. FDA i JEFCA, organ doradczy WHO i FAQ stwierdził, że dla  ksylitolu nie istnieje  granica spożycia (ADI - dopuszczalna dzienna dawka),  co znaczy, że jest on całkowicie  bezpieczny niezależnie od spożywanej ilości  dziennej.

  EAN2017660090010

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Ksylitol w saszetkach 50x5 g (250 g) AKA

  Ksylitol w saszetkach 50x5 g (250 g) AKA

  Ksylitol w saszetkach 5g!