EKO Ostropest plamisty mielony (200g) VitaMedicus

23201007

HERBAMEDICUS

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


Nasza cena:

9,90 zł

OSTROPEST PLAMISTY mielony (Silybum marianum) działa detoksykująco, obniża stężenie bilirubiny, łagodzi skutki uboczne farmakoterapii, działa przeciwzapalnie (korzystniw wpływa na wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i C oraz w chorobie alkoholowej), zapobiega marskości wątroby i jej zwyrodnieniu tłuszczowemu, może przyczynić się do obniżenia stężenie cholesterolu we krwi, ma właściwości przeciwzakrzepowe i przeciwkrwotoczne, zwiększa wydzielanie soków trawiennych, poprawia trawienie a u kobiet karmiących laktację, odtruwa organizm i oczyszcza go z toksyn, wspomaga pracę narządów wewnętrznych (w tym mózgu), łagodzi ból i zapobiega kolce, wspomaga ustępowaniu wzdęć i zgagi, zwiększa odporność organizmu. Mogą po niego sięgać także kobiety zmagające się z przedłużonym miesiączkowaniem. Sylimaryna zawarta w ostropeście wykazuje silne właściwości antynowotworowe (zmniejsza ryzyko pojawienia się raka wątroby, ponieważ hamuje podziały komórek nowotworowych).

Wyprodukowano zgodnie z Systemem Zarządzania HCCP. Przebadany pod względem jakości zdrowotnej, nie budzi zastrzeżeń i odpowiada wymogom zawartym w obecnie obowiązujących aktach prawnych.

Sposób użycia : 2-3 łyżeczki na dobę. Można go dodawać do wszystkiego bądź przygotowywać napar. Należy stosować przez dłuższy czas. Napar : 1 łyżeczkę proszku zalać 1 szklanką gorącej wody i powoli ogrzać do wrzenia. Gotować łagodnie pod przykryciem ok. 5-10min. Odstawić na 15min i następnie przecedzić.

Skład : 100 % ostropest plamisty (zmielone nasiona)

Waga netto : 200g(+/- 5%)

Kraj pochodzenia : Polska

Czy wiesz że...
Ostropest plamisty to roślina, którą ceni się szczególnie za działanie antyhepatotoksyczne. Ostropest korzystnie wpływa na komórki wątroby, przywraca równowagę wewnętrzną organizmu i zapobiega nadmiernemu namnażaniu się wolnych rodników.

Ostropest plamisty swoje korzystne właściwości zawdzięcza sylimarynie. Jest to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z owoców ostropestu. Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, przez co chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i pobudza jej zdolności regeneracyjne.

Ostropest plamisty jest stosowany po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych licznymi czynnikami toksycznymi. Chroni miąższ wątroby i nerek przed szkodliwym działaniem trucizn, takich jak mykotoksyna muchomora sromotnikowego, dwusiarczek węgla, pestycydy, alkohol, i przyśpiesza ich usuwanie z organizmu.

  Ostropest zmniejsza ryzyko pojawienia się raka wątroby, ponieważ hamuje podziały komórek nowotworowych. Ponadto zmniejsza uszkodzenia wątroby, przyśpieszając usuwanie substancji toksycznych pochodzących z leków stosowanych w chemioterapii.

EAN 0

Polecamy również

Napisz opinię

EKO Ostropest plamisty mielony (200g) VitaMedicus

EKO Ostropest plamisty mielony (200g) VitaMedicus

Ostropest plamisty mielony (200g) VitaMedicus