Obniżona cena! Nauka kochania siebie Powiększ

Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji

010011056

Autor: David R. Hamilton

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Zobacz ebooka 33,41 zł

Książka

-28%

Cena katalogowa:

44,40 zł

Nasza cena:

31,97 zł

Wielu z nas ma problemy z okazywaniem dobroci sobie, a jej brak jest często powodem problemów zdrowotnych i emocjonalnych. Czas z tym skończyć. Autor studiował najnowsze badania z zakresu chemii mózgu i poznawał techniki psychoterapeutyczne oraz narzędzia do rozwoju osobistego. Dowiódł, że miłość do siebie mamy w genach, ale tracimy ją w wieku sześciu lat pod wpływem otoczenia. Dr Hamilton udowadnia, że mózg można przeprogramować i podaje proste techniki, jak to zrobić. Proponuje praktyki, dzięki którym nauczysz się zmieniać i tworzyć pozytywne nawyki myślowe. Poznasz 27 ćwiczeń, które pomogą Ci odkryć swoje prawdziwe „ja” i poprawić samoocenę. Szybko zmienisz nastawienie do siebie i wybaczysz wszelkie niepowodzenia. Odkryj i pokochaj siebie bezwarunkowo!

EAN9788381713177
ISBN978-83-8171-317-7
Rok wydania2020
Numer wydania2
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron276
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2016-06-14

Zacznij kochać swoje Ja

Mówi się, że miłość do innych ludzi zaczyna się od miłości do samego siebie i trudno jest zaprzeczyć temu stwierdzeniu. Kiedy gardzimy sobą, kiedy patrząc w lusterko czujemy wstręt, kiedy nie jesteśmy w stanie zaakceptować swojego ciała, a jakakolwiek porażka sprawia, że czujemy się jak nieudacznicy, nie jesteśmy w stanie obdarzyć pełną akceptacją również innych, trudno nam przychodzi bezinteresowna miłość, zaś we wzajemne relacje wkrada się zwątpienie wynikające z wątpliwości, czy druga strona nas akceptuje. Zaczynamy wszystkich „mierzyć naszą miarą” ta zaś, jest najwyraźniej wadliwa.
Jak zatem nauczyć się kochać siebie, a co za tym idzie – innych? Jak odkryć prawdziwe Ja? Jak nauczyć się sobie wybaczać? Zanim zaczniemy odpowiadać na te pytania musimy być świadomi, że nie stanie się to natychmiast, że zmiana będzie wymagała od nas ciężkiej pracy i wyjścia z własnej strefy komfortu, a także spojrzenia na sytuację z innej perspektywy. Jeśli jesteśmy na to gotowi, to nową jakość naszemu życiu może nadać lektura książki „Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji” autorstwa Dr Davida R.Hamiltona, opublikowanej nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii. Autor, były pracownik branży farmaceutycznej, zajmuje się obecnie organizacją warsztatów dotyczących wpływu myśli na ciało, ale to nie jego tytuł naukowy czy też doświadczenie zawodowe przekonują do zakupu publikacji, a świadomość, że autor doświadczył wszystkiego, o czym pisze i przeszedł długą drogę do samoakceptacji siebie. W oparciu o własne życie Hamilton pokazuje, że walka o właściwą postawę względem własnego Ja może być niekiedy trudna, lecz wysiłek ten z pewnością się opłaci. Dlatego też po książkę powinny sięgnąć szczególnie te osoby, które nie potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie, które borykają się z niskim poczuciem wartości, które są przekonane, że ich osoba nie jest warta miłości. Cierpienie tych osób rzutuje bowiem na całe życie – zarówno na sferę zawodową, jak i osobistą, dlatego czas je przerwać.
Książka składa się z czterech części, z których kolejne umożliwiają nam analizę obecnej sytuacji, refleksję, nad naszymi uczuciami, emocjami oraz pragnieniem, by być akceptowanym przez otoczenie, a także uświadamiają nam, że liczymy się tylko my oraz umożliwiają zaprojektowanie działań zmierzających do poprawy naszego stosunku do siebie i – co za tym idzie – jakości naszego życia. Poszczególne rozdziały krok po kroku odsłaniają nam tajniki funkcjonowania naszego mózgu oraz wpływu, jaki nasze myśli i przekonania mają na nasze życie, a także zagrzewają do walki o siebie. Hamilton odsłania przed nami kolejne etapy procesu pokochania samego siebie, tłumaczy, co sprawia, że zaczynamy kwestionować własną wartość, zachęca do poprawy kondycji zdrowotnej, by – na zasadzie sprzężenia zwrotnego – poprawić swój nastrój.
Dzięki lekturze poznamy również trzy zasady treningu umysłowego i zastanawiamy się, dlaczego tak naprawdę obchodzi nas zdanie innych. Zostajemy również wyposażeni przez autora w cztery sposoby uodpornienia się na wstyd, nauczymy się ponadto przyznawać do własnych słabości, a co najważniejsze – nie wstydzić się ich! Wszystko to sprawia, że krok po kroku otwieramy się na własne Ja, o ile oczywiście korzystamy z sugestii Hamiltona oraz z proponowanych przez niego licznych ćwiczeń. Sama lektura książki „Nauka kochania siebie”, choć fascynująca, niewiele zmieni w naszym życiu. Konieczna jest praca nad sobą, dotarcie do źródła problemów i powolne przeprogramowanie błędnych schematów myślowych oraz postaw wobec samego siebie i wobec otoczenia. Rezultaty tej pracy widać niemal natychmiast i choć zmiana jest procesem wymagającym czasu, to sięgając po tę publikację musimy mieć świadomość, że wkroczyliśmy na dobrą drogę …

  Oceń 
  2016-02-02

  Naucz się wreszcie kochać siebie

  Jestem miłośniczką Davida Hamiltona. Ta książka jednak różni się nieco od innych jego publikacji. Jestem zachwycona faktem, że autor poświęcił tyle czasu, aby poznać metody naukowe i skonfrontować je z rzeczywistością. Jego podejście i próby odkrywania własnego „ja” czasami zaskakują, ale najważniejsze, że są skutecznie. Stosuję się do jego rad i krok po kroku wykonuję jego zalecenia. Potwierdzam ich skuteczność i polecam wszystkim znajomym.


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji

   Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji

   Książka zawiera 27 ćwiczeń, które pomogą Ci odkryć swoje prawdziwe „ja” i poprawić samoocenę.

   Patronat medialny

   Patronat medialny