Brelok MANI the lucky CAT / Złoty kotek na szczęście (MLCK037) Powiększ

Brelok MANI the lucky CAT / Złoty kotek na szczęście

14212120

The Aird Group

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


Cena katalogowa:

35,00 zł

Nasza cena:

29,90 zł

Brelok MANI the lucky CAT - Kotek na szczęście w kolorze złotym.
Mani lucky cats to nowa marka na rynku polskim, nowoczesny design wzorowany na starej japońskiej tradycji kotków szczęścia - Maneki Neko, przynoszących szczęście, miłość i fortunę.
Maneki-neko ustawia się w wejściach do sklepów, restauracji i punktach sprzedaży losów, gdzie mają za zadanie przyciągać klientów swoim skinieniem. Umieszczenie ich na placach targowych albo wystawach ma mieć pozytywny wpływ na powodzenie finansowe i handlowe.
Materiał:
Brelok wykonany jest z żywicy organicznej, odpornej na ścieranie.
Wykończenie:
Metoda tampodruku, naklejane grafiki i atrament metaliczny.
Wysokość kotka:
4 cm
Długość całego breloka:
10 cm
Opakowanie:
Eleganckie pudełko z twardej, przeźroczystej folii PCV. Oryginalny prezent dla bliskiej osoby.

Ciekawostki:
Mityczna postać maneki-neko ma swoje źródła w chińskiej i japońskiej tradycji. Koty były odbierane niejednoznacznie - z jednej strony oddawały nieocenione usługi jako czujne zwierzęta domowe i pogromcy myszy, a więc przynosiły korzyści, z drugiej strony przypisywano im umiejętność przemiany w demony.

Jedna z legend opowiada o grupie ciężkozbrojnych samurajów na koniach, którzy dotarli do buddyjskiej świątyni w Gōtoku-ji (豪徳寺) w pobliżu Edo (dziś Tokio), gdzie przy wejściu ujrzeli małego kota. Kot właśnie czyścił sobie pyszczek i ruchy łapkami koło uszu wyglądały jak machanie do samurajów, na co oni weszli do świątyni bez rozlewu krwi, nie czyniąc krzywdy mieszkańcom.

Rysunkową wersją Maneki-neko jest postać „Hello Kitty“, której nazwa także nawiązuje do machającego na powitanie kotka. Maneki-neko był inspiracją także dla pokémonowej postaci Meowth.
EAN 9316188067843

Polecamy również

Napisz opinię

Brelok MANI the lucky CAT / Złoty kotek na szczęście

Brelok MANI the lucky CAT / Złoty kotek na szczęście

Brelok inspirowany japońską tradycją.